dreamstime_xxl_125324479

Albo eko albo wcale, chcemy dać coś od siebie

Poznaj Suslight

16 SUS Oak

Poznaj Suslight W Suslight fascynujemy się zewnętrznym oświetleniem LED, tworząc najpiękniejsze oprawy oświetleniowe i łącząc to ze zrównoważonym biznesem. Kandela(cd), lumen (lm) & lux (lx) , współczynnik oddawania barw (CRI) czy kelwin (K) – są to pojęcia kluczowe dla Suslight. Liczy się bowiem światło, albo raczej jakościowe światło!

Innowacja, zrównoważony rozwój i recykling są zapisane w DNA pracowników Suslight. Na każdym kroku zastanawiamy się „w jaki sposób wprowadzać kolejne innowacje, tworzyć produkty bardziej energooszczędne i przyjazne dla naszej planety”. Dlatego też od 2016 roku posiadamy certyfikat B-Corp, jesteśmy członkiem organizacji „1% for the planet” oraz z zainteresowaniem śledzimy działania organizacji „Earth Overshoot Day”.

Ale wracając do naszej największej dumy, czyli kolekcji zewnętrznego oświetlenia LED. Jest to wysokiej jakości oświetlenie zewnętrzne, zaprojektowane i stworzone w oparciu o system 24 Volt. Nasze oświetlenie poprzez system kabli 24V pracuje na niskim, stałym napięciu. Gwarantuje to maksymalne bezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt zarówno podczas instalacji jak i użytkowania. Dzięki wysokiej klasie ochrony IP68 kable ziemne pozostają wodoszczelne.

System 24 Volt Technologia systemu 24V pozwala nam układać długie odcinki instalacji bez użycia transformatorów. System ten może być w każdej chwili elastycznie rozbudowywany. Maksymalne obciążenie jednego obwodu nie może przekroczyć 150 Wat. Nasze lampy LED zużywają od 0,5 do 12 Wat na oprawę. Oprawy oświetleniowe mogą być rozmieszczone w odległości do 300 metrów od źródła zasilania.

Oświetlenie Suslight stosowane jest na terenie całej Europy. Oznacza to, że jest ono narażone na zróżnicowany wpływ warunków atmosferycznych. Temperatury od -25 C do +45, wysokie nasłonecznienie, duża ilość opadów czy silne wiatry. Wymaga to zastosowania odpornej obudowy, w której bezpiecznie można ukryć technologie oświetleniową. Do tej roli doskonale nadają się sztuczne tworzywa takie jak poliwęglan. Często jednak jest nim przetworzony plastik, który emituje do atmosfery mikrocząsteczki zaburzając ekosystem. Jest to absolutnie nie do przyjęcia przez Suslight, ponieważ chcemy obciążać ekosystem z sposób jak najmniej dotkliwy.

Dlatego też zdecydowaliśmy się na zastosowanie aluminium. Metal ten jest zrównoważonym materiałem, ponieważ może zostać w nieskończoność poddawany procesowi przetwarzania. To ponowne wykorzystanie materiału skutkuje o 95% mniejszym zużyciem energii w porównaniu do produkcji poliwęglanu. Aluminium osiąga najlepsze wyniki pod katem jakości, jak i trwałości

sus sense rust

Technika produkcji zapewnia żywotność oświetlenia na 75 000 roboczo godzin. Licząc szybko, przekłada się to na 16 lat korzystania z produktu. Aby zapewnić możliwie jak najdłuższą żywotność obudowy i oprawy stosujemy aluminium formowane wtryskowo pod wysokim ciśnieniem, a następnie malowane proszkowo metodą pasywacji. Jest to najnowsza metoda obróbki powierzchni i malowania proszkowego, która wytrzymuje 2000 godzin zanurzenia w roztworze solnym.

Te czego chcemy uniknąć w oświetleniu LED, to światło zbyt mocne i rażące. Dlatego zdecydowaliśmy się na zastosowanie oświetlenia zewnętrznego LED z niewielką ilością niebieskiego światła, z wysokim współczynnikiem oddawania barw (CRI) oraz z ciepłą barwą światła 2700K. Poza tym, że jest to piękniejszy i cieplejszy odcień światła, jego wpływ na zegar biologiczny roślin, zwierząt i ludzi ograniczony jest do minimum.

To czego również oczekujemy to wydajność samej lampy. Czyli lampy dającej odpowiednią ilość światła przy niskim zużyciu energii. Mimo że nie zdecydowaliśmy się na najłatwiejsze rozwiązanie, ponieważ niebieskie światło LED jest bardziej efektywne niż światło o wysokim współczynniku oddawania barw, nadal udało nam się utrzymać pozycję lidera na rynku i pozostać energooszczędnymi.

Poza tym, że nasze lampy są trwałe i wysokiej jakości, są one również pięknie zaprojektowane atrakcyjne wizualnie. Wszystkie są do obejrzenia na tej stronie internetowej.

Czy masz pytania dotyczące tych tematów?

Może znamy odpowiedź!

check-diap

Pracujemy tylko z zewnętrznymi diodami LED zaprojektowanymi przez nas samych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii o najwyższej jakości oświetlenie wystarcza na 75 000 tysięcy godzin świecenia. Dzięki tej wysokiej jakości na wszystkie nasze produkty udzielamy 5-letniej gwarancji.

Read more
recycling-diap

Zabieramy się za stare oświetlenie. Twój instalator krajobrazu zajmie się starym oświetleniem. Przekazują je nam, a my je przetwarzamy. Prawie niezauważalnie przyczyniasz się do recyklingu czegoś, co w przeciwnym razie zniknęłoby w pojemniku na odpady.

Read more
erlenmeyer-diap

Oświetlenie to kwestia właściwej kombinacji czynników. Suslight pomyślała o wszystkim. Od surowca i jakości światła po moc i napięcie. Tylko przy odpowiednim składzie i odpowiedniej technologii produkcji możemy osiągnąć tak wysoką jakość.

Read more
1pct-diap

„Zrównoważony rozwój to rozwój, który zaspokaja obecne potrzeby bez uszczerbku dla potrzeb przyszłych pokoleń”. Taka jest polityka naszej firmy i zgodnie z nią postępujemy. Jesteśmy firmą zrównoważoną i dążymy do tego, aby stać się firmą bardziej zrównoważoną.

Read more