calla sfeer1

Temperatura światła i współczynnik oddawania barw. 

CRI Jest to skrót od Colour Rendering Index, znany również jako wskaźnik oddawania barw. CRI jest współczynnikiem mówiącym w jaki sposób kolory są reprezentowane przez źródło światła w porównaniu ze światłem referencyjnym, czyli naturalnym światłem dziennym.  

Wskaźnik oddawania barw wyrażony jest liczbą z przedziału od 0 do 100 Ra, gdzie wartość 100 Ra oznacza parametr identyczny jak w przypadku światła referencyjnego. Źródła światła o współczynniku CRI 100 Ra zapewniają najbardziej realistyczne odwzorowanie kolorów. Im niższa wartość CRI oświetlenia, tym mniej naturalne postrzeganie barw. 

 

Kelwiny Temperatura barwowa światła lub ciepło światła wyrażone są w kelwinach. Nie ma to oczywiście nic wspólnego z nagrzewaniem się lampy, ale dotyczy koloru światła i tego, czy w odbiorze wizualnym wydaje się ono nam ciepłe czy zimne. 

Temperatura barwowa wyrażona jest w jednostkach Kelvina (K). Im wyższa liczba Kelvina, tym „zimniejsze” i bielsze jest światło. Im niższa liczba Kelvina, tym „cieplejszy” i bardziej żółty jest jego odcień. 

Ponad 4000 K: zimna biel 

3001K – 4000K: neutralna biel 

2700K – 3000K: ciepła biel 

do 2700 K: bardzo ciepła biel  

Nasze zewnętrzne oświetlenie LED wykonane jest w temperaturze barwowej 2700K, dzięki czemu diody emitują ciepły odcień światła, zapewniając piękny efekt wizualny. 

five

Pracujemy wyłącznie w oparciu o samodzielnie zaprojektowaną technologię zewnętrznych diod LED. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik produkcyjnych nasze oświetlenie wystarcza na 75 000 tysięcy godzin pracy. Najwyższa jakość oświetlenia pozwala nam udzielić aż 5-letniej gwarancji na wszystkie nasze produkty.

Czytaj więcej
demo-icon

W 2022 roku rozpoczęliśmy odbiór zużytego oświetlenia. Nasz sprzedawca, ogrodnik lub instalator zabierze od Ciebie Twoje stare lampy. Następnie przekaże je nam, a my przetworzymy je w całości. W ten prawie niezauważalny sposób uczestniczysz w recyklingu czegoś, co w innym przypadku zniknęłoby w pojemniku na odpady.

Czytaj więcej
erlenmeyer-1

W oświetleniu zewnętrznym chodzi o odpowiednie dobranie każdego z elementów. Suslight pomyślał o wszystkim. Od surowca i jakości światła, po moc i napięcie. Tylko przy precyzyjnym doborze komponentów i właściwiej technologii produkcji mogliśmy osiągnąć tak wysoką jakość.

Czytaj więcej
plant

„Zrównoważony rozwój to rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości bez narażania potrzeb przyszłych pokoleń”. Taka jest polityka naszej firmy i zgodnie z tą zasadą działamy. Jesteśmy zrównoważonym przedsiębiorstwem, które nieustannie dąży do poprawiania wyników w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej