dreamstime_m_24102482
dreamstime_m_33009304

Kandela, Lumen i Lux, czyli jak się mierzy światło. 

Lumen i Lux Lumen to jednostka miary strumienia świetlnego. Określa całkowitą ilość światła emitowanego przez dane źródło światła. Lux (po łacinie światło) to ilość światła, czyli Lumenów podawana na jeden metr kwadratowy. 

Kandela W dawnych czasach, jeszcze przed erą elektryczności, jasność mierzono za pomocą tradycyjnej świecy (łac. candela). W późniejszych latach jednostką światłości źródła światła stała się Kandela. W przybliżeniu jedna Kandela odpowiada natężeniu światła jednej tradycyjnej świecy. 

Następnie Kandela została wykorzystana jako podstawa dla nowej jednostki miary – Lumenu. Definicja Lumenu mówi, że jest to pomiar ilości energii świetlnej emitowanej przez źródło światła. Stosowany do produktów oświetleniowych jest miarą całkowitej ilości światła widzialnego emitowanego we wszystkich kierunkach przez źródło światła. Obecnie lumeny są coraz częściej używane do wyrażania ilości światła ze źródła światła. 

 Ale to jeszcze nie wszystko. To, ile światła faktycznie doświadczasz, zależy od otoczenia. Dana lampa zapewnia inną ilość światła w salonie, a inną w hali sportowej. Jednostka „Lux” została opracowana do pomiaru i wyrażania ilości światła w określonym środowisku. 

Podsumowując, ilość światła emitowanego przez źródło światła jest wyrażona w Lumenach, a ilość światła na metr kwadratowy (natężenie oświetlenia) jest wyrażona w Luksach. 

 

five

Pracujemy wyłącznie w oparciu o samodzielnie zaprojektowaną technologię zewnętrznych diod LED. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik produkcyjnych nasze oświetlenie wystarcza na 75 000 tysięcy godzin pracy. Najwyższa jakość oświetlenia pozwala nam udzielić aż 5-letniej gwarancji na wszystkie nasze produkty.

Czytaj więcej
demo-icon

W 2022 roku rozpoczęliśmy odbiór zużytego oświetlenia. Nasz sprzedawca, ogrodnik lub instalator zabierze od Ciebie Twoje stare lampy. Następnie przekaże je nam, a my przetworzymy je w całości. W ten prawie niezauważalny sposób uczestniczysz w recyklingu czegoś, co w innym przypadku zniknęłoby w pojemniku na odpady.

Czytaj więcej
erlenmeyer-1

W oświetleniu zewnętrznym chodzi o odpowiednie dobranie każdego z elementów. Suslight pomyślał o wszystkim. Od surowca i jakości światła, po moc i napięcie. Tylko przy precyzyjnym doborze komponentów i właściwiej technologii produkcji mogliśmy osiągnąć tak wysoką jakość.

Czytaj więcej
plant

„Zrównoważony rozwój to rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości bez narażania potrzeb przyszłych pokoleń”. Taka jest polityka naszej firmy i zgodnie z tą zasadą działamy. Jesteśmy zrównoważonym przedsiębiorstwem, które nieustannie dąży do poprawiania wyników w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej