Banner 02

Bułka z masłem!

System okablowania 24V, Quick Save – Connect

03 SUS Deco

Omówimy krok po kroku nasz system okablowania Quick Save – Connect 24V:

Dodatkowe objaśnienia na czym polega nasz system okablowania 24V zamieściliśmy w formie filmu instruktażowego. 

Wskazówka Dobór kabli zawsze rozpoczynaj od naszkicowania planu oświetlenia i okablowania ogrodu. Projekt ten znacznie ułatwia wybranie odpowiednich akcesoriów. Dodatkowo pomoże Ci on w obliczeniu całkowitej ilości Watów, koniecznej do dobrania właściwego transformatora. Z planu dowiesz się także ile i jakiej długości kabli oraz trójników powinieneś użyć, a także na ile niezależnych obwodów podzielic swoją instalację. 

 

1. Zasilanie Instalacje oświetleniową podłączysz za pomocą wtyczki ze skrzynki sterującej Sus Control Box bezpośrednio do gniazda 230V. 

10 SUS Oak

2.Sterowanie Sus Control Box to skrzynki zasilająco-sterujące systemem Suslight 24v, które pozwalają dzielić oświetlenie na sekcje oraz włączać i wyłączać lampy według własnych potrzeb. Dzięki podziałowi na sekcje możliwe jest uruchamianie tylko wybranej części oświetlenia ogrodowego. Daje to szanse tworzenia rozmaitych scen świetlnych dostosowanych do indywidualnych oczekiwań. Centrale sterujące Sus Control Box oferują kilka sposobów komfortowego, bezprzewodowego załączania i sterowania oświetleniem: 

  • Automatyczna czujka zmierzchowa z zegarem czasowym 
  • Pilot lub włącznik naścienny zdalnego sterowania 
  • Zewnętrzny czujnik zmierzchu
  • Moduł Wi-Fi do sterowania przez Smartfon 
03 SUS Tube

3.Konwerter Centrale Sus Control Box wyposażone są w zasilacze które zamieniają standardowe napięcie 230V z gniazdka na bezpieczne, niskie napiecie 24V. Sus Control Box wyposażone są w transformatory o mocy 36W, 60W i 100W i występują w wariantach jedno, dwu i trzy sekcyjnych. Dlatego ważne jest aby na etapie projektu oświetlenia policzyć moc całkowitą wszystkich lamp i podzielić je na odpowiednią liczb sekcji. Ułatwi to dobór Skrzynki Sus Control Box dostosowanej do Twojego planu. 

Wskazówka Zdecydowanie zalecamy, aby wybrane oświetlenie nie obciążało transformatora powyżej 80% jego mocy. Jeśli przykładowo chcesz umieścić w ogrodzie 20 lamp o mocy 4,0W każda, ich łączna moc całkowita wyniesie 80 W. W takim przypadku wystarczy zastosować transformator o mocy 100W. 

Centrale Sus Control Box wykonane są trwałego tworzywa oraz posiadają wysoką wodoszczelność IP65, dzięki czemu mogą być instalowane w warunkach zewnętrznych. Centrale sterujące oświetleniem Sus Control Box przystosowane są do montażu naściennego. Ich kompaktowe rozmiary umożliwiają dyskretny montaż w każdej przestrzeni. Dzięki zastosowanym wtyczkom Quick-Safe Connect podłączenie kabli lamp jest niezmiernie proste i nie wymaga uprawnień ani kwalifikacji elektryka. 

Mijn project
Mijn project (1)

4.Dostarcz prąd do oświetlenia Aby podłączyć oświetlenie do zasilania należy obliczyć długość kabla, czyli odległość od skrzynki sterującej Sus Control Box do pierwszej lampy. Odległość tę można pokonać za pomocą jednego lub wielu szeregowo połączonych kabli zasilających 24V. Kable dostępne są w stałych długościach 1, 2, 5, 10 i 25 metrów. Po ułożeniu kabla w docelowe miejsce należy połączyć go z lampą za pomocą trójnik 24V. Czynność tę powtarza się układając kolejne przewody między lampami i podłączając je za pomocą trójników, przy czym ostatnia lampa w sekcji nie wymaga użycia trójnika – podłączana jest bezpośrednio do kabla. 

Wskazówka Liczba wybranych lamp równa się potrzebnej ilości trójników (nie licząc ostatniej lampy w sekcji) 

Suslight ma dla Was jeszcze więcej wskazówek: 

  • Kable zasilające 24 V układaj z delikatnym zapasem bez nadmiernego rozciągania i napinania. 
  • Kable zasilające 24 V układaj w miarę możliwości w liniach i kątach prostych, aby dały się w łatwy sposób zlokalizować w przypadku konieczności podłączenia dodatkowych lamp. 
  • Kable zasilające 24V nie muszą być zakopywane na głębokości 60 cm tak jak tradycyjne przewody 230V, ponieważ nie ma ryzyka niebezpiecznego porażenia prądem. Kable te układamy bezpośrednio na gruncie mocując je szpilkami typowymi dla linii kroplującej. Kable układane na obszarze trawnika zalecamy umieszczać na głębokości 15 cm. W ogrodach warzywnych i na obszarach, gdzie wykonywane jest przekopywanie gruntu, zalecana głębokość montażu wynosi około 40cm, aby zapobiec ryzyku przecięciu okablowania. 
  • Kable można łączyć ze sobą za pomocą złączek szybkiego montażu Quick Safe Connect tylko na jeden sposób. Przekręć oba pierścienie do siebie aż poczujesz opór. Nie potrzebujesz do tego żadnych narzędzi! 
five

Pracujemy wyłącznie w oparciu o samodzielnie zaprojektowaną technologię zewnętrznych diod LED. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik produkcyjnych nasze oświetlenie wystarcza na 75 000 tysięcy godzin pracy. Najwyższa jakość oświetlenia pozwala nam udzielić aż 5-letniej gwarancji na wszystkie nasze produkty.

Czytaj więcej
demo-icon

W 2022 roku rozpoczęliśmy odbiór zużytego oświetlenia. Nasz sprzedawca, ogrodnik lub instalator zabierze od Ciebie Twoje stare lampy. Następnie przekaże je nam, a my przetworzymy je w całości. W ten prawie niezauważalny sposób uczestniczysz w recyklingu czegoś, co w innym przypadku zniknęłoby w pojemniku na odpady.

Czytaj więcej
erlenmeyer-1

W oświetleniu zewnętrznym chodzi o odpowiednie dobranie każdego z elementów. Suslight pomyślał o wszystkim. Od surowca i jakości światła, po moc i napięcie. Tylko przy precyzyjnym doborze komponentów i właściwiej technologii produkcji mogliśmy osiągnąć tak wysoką jakość.

Czytaj więcej
plant

„Zrównoważony rozwój to rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości bez narażania potrzeb przyszłych pokoleń”. Taka jest polityka naszej firmy i zgodnie z tą zasadą działamy. Jesteśmy zrównoważonym przedsiębiorstwem, które nieustannie dąży do poprawiania wyników w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej