dreamstime_m_9187619

Technologia LED przestaje czekać na lepszy świat, technologia LED zaczyna wspólnie nad nim pracować!

Zrównoważony rozwój „Zrównoważony rozwój to rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości, bez narażania potrzeb przyszłych pokoleń”. Taka też jest faktyczna polityka firmy Suslight, która nigdy nie stanie się jedynie pustym sloganem marketingowym.

B-Corporation Kiedy rozpoczynaliśmy przygodę z biznesem, wiedzieliśmy na pewno, że musi to być biznes zrównoważony. Takie podejście ma na celu utrzymanie planety zdatnej do życia dla następnych pokoleń. Również poszanowanie podstawowych praw człowieka musiało zająć u nas centralne miejsce. 

Chcieliśmy także zrobić coś dla naszego najbliższego otoczenia. Naturalnie, po przeprowadzeniu oceny wpływu przez B-lab, otrzymaliśmy certyfikat przedsiębiorstwa B-Corp. Dzięki temu staliśmy się wrażliwi i aktywni. Każdego roku stawiamy sobie nowe cele, aby nieustannie rozwijać się w zakresie zrównoważonej przedsiębiorczości. 

1% for the planet Dokładamy wszelkich starań, aby biznes był jak najbardziej zrównoważony. Jednak każda produkcja, pozostawia swój ślad. Dopóki nie osiągniemy możliwości działania w sposób całkowicie neutralny energetycznie, będziemy spłacać ekologiczny dług przekazując 1% naszych zysków na rzecz ruchu 1% for the planet .

Earth overshoot Day Z dużym zainteresowaniem śledzimy ruch Earth overshoot Day. Oczywiście, jesteśmy tylko pojedynczą małą firmą, więc co możemy osiągnąć? Ale hej, liczy się każde działanie! Technologia LED przestaje czekać na lepszy świat, technologia LED zaczyna wspólnie nad nim pracować! 

Wybór materiału Chcielibyśmy pozostawiać możliwie jak najmniej szkód w środowisku naturalnym. Możemy mieć na to realny wpływ, poprzez wybór surowców używanych w naszej produkcji. Dlatego też zdecydowaliśmy się na użycie aluminium. Metal ten jest trwałym i zrównoważonym surowcem, ponieważ może być przetwarzany i odzyskiwany bez końca. Możliwość ponownego użycia skutkuje o 95% mniejszym zużyciem energii w porównaniu do produkcji poliwęglanu. Aluminium wypada zdecydowanie najlepiej pod względem jakości, jak i trwałości.

W produkcji używamy również rodzimego drewna dębowego oraz drewna bambusa, które jest najbardziej zrównoważoną alternatywą dla twardego drewna tropikalnego. Oba te materiały charakteryzuje nie tylko bardzo długa żywotność, ale także szczególnie niski ślad ekologiczny. A to z kolei doskonale wpisuje się w filozofię Suslight.

five

Pracujemy wyłącznie w oparciu o samodzielnie zaprojektowaną technologię zewnętrznych diod LED. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik produkcyjnych nasze oświetlenie wystarcza na 75 000 tysięcy godzin pracy. Najwyższa jakość oświetlenia pozwala nam udzielić aż 5-letniej gwarancji na wszystkie nasze produkty.

Czytaj więcej
demo-icon

W 2022 roku rozpoczęliśmy odbiór zużytego oświetlenia. Nasz sprzedawca, ogrodnik lub instalator zabierze od Ciebie Twoje stare lampy. Następnie przekaże je nam, a my przetworzymy je w całości. W ten prawie niezauważalny sposób uczestniczysz w recyklingu czegoś, co w innym przypadku zniknęłoby w pojemniku na odpady.

Czytaj więcej
erlenmeyer-1

W oświetleniu zewnętrznym chodzi o odpowiednie dobranie każdego z elementów. Suslight pomyślał o wszystkim. Od surowca i jakości światła, po moc i napięcie. Tylko przy precyzyjnym doborze komponentów i właściwiej technologii produkcji mogliśmy osiągnąć tak wysoką jakość.

Czytaj więcej
plant

„Zrównoważony rozwój to rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości bez narażania potrzeb przyszłych pokoleń”. Taka jest polityka naszej firmy i zgodnie z tą zasadą działamy. Jesteśmy zrównoważonym przedsiębiorstwem, które nieustannie dąży do poprawiania wyników w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej