24-volt-sticker

Dlaczego 24V? 

12, 24 lub 230V W dynamicznie rozwijającym się świecie nowych technologii niskie napięcie 24V zyskuje coraz większą popularność. Dzieje się tak głównie dlatego, że jest ono zdecydowanie bardziej wydajne i o wiele tańsze niż tradycyjny prąd zmienny 230V. Niskie napięcie 24V od lat stosowane jest w oświetleniu ogrodowym w krajach Europy zachodniej. Do grupy ogrodowego oświetlenia niskonapięciowego zalicza się napięcie 24V oraz 12V.

  • Zarówno 12V jak i 24V należą do grupy niskiego napięcia
  • Oba zaliczają się do grupy SELV (Safe Extra Low Voltage), co oznacza, że ​​nie ma ryzyka porażenia prądem elektrycznym.
  • Instalacja może być przeprowadzona przez każdego i nie wymaga uprawnień elektrycznych, pod warunkiem wyposażenia systemu w złączki szybkiego montażu.

Zalety te odnoszą się zarówno do systemów 24V jak i 12V, jednak Suslight w swoim zewnętrznym oświetleniu LED stosuje wyłącznie napięcie 24V, a to z wielu powodów:

Większa długość obwodu. Stosując napięcie 24V można z łatwością pokonywać znaczne odległości bez konieczności stosowania transformatorów o dużej mocy. System 24V generuje o wiele mniejsze straty napięcia na kablach w porównaniu do systemu 12V. Instalacja możne być w każdej chwili elastycznie rozbudowana. W zależności od rodzaju skrzynki sterującej całkowita moc jednego obwodu może wynieść do 100 watów. Oprawy oświetleniowe można umieścić w odległości aż 300 metrów od źródła zasilania, czyli na dystansie kilkukrotnie dłuższym niż w przypadku napięcia 12V.

Większy zakres napięcia Nasze komponenty LED działają w zakresie napięć 3, 6, 9 lub 12 woltów

Większa stabilność i niezawodność System 24V zapewnia niezawodność i stabilność działania. Dzieje się tak między innymi dlatego, że tworzy on znacznie większy zakres pracy, w którym mogą wystąpić straty napięcia.

Potrzebujesz naszej pomocy?

Myślimy razem z wami z całą miłością.

five

Pracujemy wyłącznie w oparciu o samodzielnie zaprojektowaną technologię zewnętrznych diod LED. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik produkcyjnych nasze oświetlenie wystarcza na 75 000 tysięcy godzin pracy. Najwyższa jakość oświetlenia pozwala nam udzielić aż 5-letniej gwarancji na wszystkie nasze produkty.

Czytaj więcej
demo-icon

W 2022 roku rozpoczęliśmy odbiór zużytego oświetlenia. Nasz sprzedawca, ogrodnik lub instalator zabierze od Ciebie Twoje stare lampy. Następnie przekaże je nam, a my przetworzymy je w całości. W ten prawie niezauważalny sposób uczestniczysz w recyklingu czegoś, co w innym przypadku zniknęłoby w pojemniku na odpady.

Czytaj więcej
erlenmeyer-1

W oświetleniu zewnętrznym chodzi o odpowiednie dobranie każdego z elementów. Suslight pomyślał o wszystkim. Od surowca i jakości światła, po moc i napięcie. Tylko przy precyzyjnym doborze komponentów i właściwiej technologii produkcji mogliśmy osiągnąć tak wysoką jakość.

Czytaj więcej
plant

„Zrównoważony rozwój to rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości bez narażania potrzeb przyszłych pokoleń”. Taka jest polityka naszej firmy i zgodnie z tą zasadą działamy. Jesteśmy zrównoważonym przedsiębiorstwem, które nieustannie dąży do poprawiania wyników w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej