Photo 22006804 © Pljvv Dreamstime.com
Photo 15057616 © Nailia Schwarz Dreamstime.com

W jaki sposób Suslight stosuje swoją politykę zrównoważonego biznesu w realnym świecie: 

 

Dla pracowników i klientów (Governance & Customers) Nasza zrównoważona polityka firmy jest skierowana również do pracowników. Dążymy do tworzenia zdrowego środowiska pracy, pozbawionego wyzysku i pracy nieletnich. 

Całe oświetlenie jest samodzielnie projektowane przez firmę Suslight, a następnie produkowane we własnych fabrykach. W celu maksymalnego ograniczenia emisji szkodliwych substancji, nasze produkty transportujemy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe tranzytem kolejowym. Po przybyciu do Holandii są one przechowywane we własnym magazynie całkowicie neutralnym pod względem emisji CO2. 

Ponieważ nadzorujemy proces produkcyjny od A do Z, jesteśmy pewni, że polityka naszej firmy w tym obszarze jest przestrzegana, a to daje nam olbrzymią satysfakcję. 

 

Dla społeczności i naszych sprzedawców (Community) Dla nas jako firmy, ważne jest zaangażowanie w lokalną społeczność. 

Między innymi wiele z naszych produktów montowanych jest w socjalnym warsztacie Gresbo w miejscowości Nunspeet. 

Przekazujemy również 1% naszego obrotu na rzecz certyfikowanych organizacji charytatywnych. 

Nasi klienci i dostawcy nigdy nie znajdują się pod presją zwiększania własnych wyników finansowych. Razem możemy iść naprzód, oto nasza dewiza! 

Staramy się jednocześnie w jak największym stopniu współpracować z firmami, które utożsamiają się z polityką firmy Suslight. 

Od września 2021 do stycznia 2022 byliśmy zaangażowani w projekt edukacyjny w Saxion Hogeschool Almelo. W ten sposób obie stron mogły przekazać sobie nawzajem wiedzę.  

 

Dla środowiska (Environment) To nasza największa duma! Już dwukrotnie zdobyliśmy najlepszy wynik oraz tytuł Best for Honorary World w 2017 oraz 2018 roku. 

Suslight jest liderem na rynku pod względem efektywności energetycznej, co przekłada się na niskie koszty energii w połączeniu z jej niskim zużyciem. 

Suslight wyróżnia się także w kategorii długowieczności. Nasze oświetlenie pracuje minimum trzykrotnie dłużej niż u marek konkurencyjnych. 

Nasza zasada „stworzone do odzysku” gwarantuje, że ​​wszystkie surowce użyte do produkcji lamp można będzie ponownie wykorzystać, co z kolei zapewnia niski ślad ekologiczny. 

Ponadto w możliwie jak największym stopniu korzystamy z transportu kolejowego, nasz magazyn jest całkowicie neutralny pod względem emisji CO2, a nasze produkty wysyłamy w opakowaniach pochodzących z recyklingu. W rezultacie poziom emisji zanieczyszczeń na poziomie każdego ogniwa łańcucha produkcji jest wyjątkowo niski. 

Ale zrównoważony rozwój nie kończy się na przemyślanym wykorzystaniu surowców oraz redukcji emisji w łańcuchu produkcji. 

Stosowanie oświetlenia LED o niebieskim spektrum barwy ma wyraźnie negatywny wpływ na zegar biologiczny ludzi, zwierząt i roślin w godzinach nocnych. Światło stosowane przez Suslight ma odpowiednio dostosowane widmo pod kątem utrzymania jakości, co do minimum ogranicza jego niekorzystne oddziaływanie na rośliny, zwierzęta i ludzi. 

Ponadto oświetlenie Suslight może być z łatwością kontrolowane pod względem czasu świecenia, dzięki czemu może być zapalane tylko wówczas, gdy jest to pożądane. 

 

Cyrkulacja materiału! W 2022 roku rozpoczęliśmy odbiór zużytego oświetlenia. Nasz sprzedawca, ogrodnik lub instalator zabierze od Ciebie Twoje stare lampy. Następnie przekaże je nam, a my przetworzymy je w całości. W ten prawie niezauważalny sposób uczestniczysz w recyklingu czegoś, co w innym przypadku zniknęłoby w pojemniku na odpady. 

five

Pracujemy wyłącznie w oparciu o samodzielnie zaprojektowaną technologię zewnętrznych diod LED. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik produkcyjnych nasze oświetlenie wystarcza na 75 000 tysięcy godzin pracy. Najwyższa jakość oświetlenia pozwala nam udzielić aż 5-letniej gwarancji na wszystkie nasze produkty.

Czytaj więcej
demo-icon

W 2022 roku rozpoczęliśmy odbiór zużytego oświetlenia. Nasz sprzedawca, ogrodnik lub instalator zabierze od Ciebie Twoje stare lampy. Następnie przekaże je nam, a my przetworzymy je w całości. W ten prawie niezauważalny sposób uczestniczysz w recyklingu czegoś, co w innym przypadku zniknęłoby w pojemniku na odpady.

Czytaj więcej
erlenmeyer-1

W oświetleniu zewnętrznym chodzi o odpowiednie dobranie każdego z elementów. Suslight pomyślał o wszystkim. Od surowca i jakości światła, po moc i napięcie. Tylko przy precyzyjnym doborze komponentów i właściwiej technologii produkcji mogliśmy osiągnąć tak wysoką jakość.

Czytaj więcej
plant

„Zrównoważony rozwój to rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości bez narażania potrzeb przyszłych pokoleń”. Taka jest polityka naszej firmy i zgodnie z tą zasadą działamy. Jesteśmy zrównoważonym przedsiębiorstwem, które nieustannie dąży do poprawiania wyników w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej