sphere black

Czego potrzebujesz, aby opracować plan? 

Schemat ogrodu Narysuj przejrzysty plan swojego ogrodu, najlepiej we właściwej skali. Dobrze opracowany schemat pomoże Ci zrozumieć, jakim obszarem dysponujesz i w jaki sposób chcesz go zaaranżować. Przejdź się po ogrodzie o zmierzchu i zdecyduj, gdzie i jakie światło powinieneś użyć. Gdzie warto zastosować oświetlenie dla zapewnienia odpowiedniego nastroju? Czy w Twoim ogrodzie znajdują się wyjątkowe drzewa lub krzewy które należy podkreślić? Pamiętaj również o swoim tarasie. To miejsce również wymaga właściwego oświetlenia, jeśli planujesz cieszyć się długimi, letnimi wieczorami. Nawet odpowiedni oświetlone ogrodzenie może stać się dekoracyjnym elementem przyciągającym wzrok. 

Zdecyduj, gdzie chcesz zainstalować swoje oświetlenie Atmosfera, bezpieczeństwo i prewencja – te trzy czynniki są kluczowe przy projektowaniu iluminacji. Stwórz wyjątkową aranżacje świetlną zarówno od strony wizualnej, jak i użytkowej. Zachowaj równowagę pomiędzy różnymi rodzajami źródeł światła.  Dzięki temu stworzysz bajeczny nocny ogród. 

Różne rodzaje opraw Użyj reflektorów, lamp najazdowych, słupków oświetleniowych i kinkietów elewacyjnych, aby zagrać światłem na wielu poziomach. 

Wskazówki od Suslight
dreamstime_m_25109904
10 meter stroomkabel

Plan okablowania Po dobraniu lamp pora na opracowanie planu okablowania. Nazywamy to systemem kablowym 24V. Brzmi skomplikowanie, ale tak naprawdę wykonasz go z łatwością.

Czego potrzebujesz?

  • Kable do zainstalowania na odcinkach między lampami.
  • Trójniki do połączenia kabli z oprawami.
  • Transformator z wtyczką lub skrzynka sterująca z zasilaczem (możesz wykorzystać 80% mocy zasilacza) wraz z wybranym systemem sterującym – pilot, czujnik zmierzchu, Wi Fi.

Zalety oświetlenia ogrodowego w systemie kablowym 24V:

Bezpieczeństwo System kablowy 24V DC gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt, zarówno podczas instalacji, jak i późniejszego użytkowania. Dzięki klasie ochrony IP68 okablowanie gruntowe jest w pełni wodoodporne.

Większa długość obwodu Stosując napięcie 24V można z łatwością pokonywać znaczne odległości bez konieczności stosowania transformatorów o dużej mocy. System 24V generuje o wiele mniejsze straty napięcia na kablach w porównaniu do systemu 12V. Instalacja możne być w każdej chwili elastycznie rozbudowana. W zależności od rodzaju transformatora lub skrzynki sterującej całkowita moc jednego obwodu może wynieść do 100 watów. Oprawy oświetleniowe można umieścić w odległości aż 300 metrów od źródła zasilania. Nasze komponenty LED działają w zakresie napięć 3, 6, 9 lub 12 woltów. System 24V zapewnia niezawodność i stabilność działania. Dzieje się tak między innymi dlatego, że tworzy on znacznie większy zakres pracy, w którym mogą wystąpić straty napięcia.

Łatwa instalacja Nasz system Quick Safe Connect zapewnia prosty i szybki montaż bez konieczności instalowania lamp przez elektryka z uprawnieniami oraz bez konieczności używania zawodnych i nieestetycznych puszek przyłączeniowych. System wtyczek Quick Safe Connect umożliwia szybkie dodawanie dodatkowych punktów oświetleniowych w późniejszym terminie bez wykonywania głębokich wykopów. W przeciwieństwie do tradycyjnego oświetlenia 230V, wymiana oprawy 24V jest wyjątkowo łatwa.

Doświadczenie oświetlenia na żywo Instalatorzy Suslight z przyjemnością pomogą Ci w stworzeniu planu oświetlenia i okablowania Twojego ogrodu. Mogą to wykonać dla Ciebie w wyjątkowy sposób. Dzięki możliwości doświadczenia efektów iluminacji oświetleniowej na żywo, możesz dokonać lepszego i bardziej świadomego wyboru produktów. Poczuj na żywo blask oświetlenia Suslight w Twoim ogrodzie!

Chcesz, żebyśmy pomogli?

Chętnie Ci pomożemy.

five

Pracujemy wyłącznie w oparciu o samodzielnie zaprojektowaną technologię zewnętrznych diod LED. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik produkcyjnych nasze oświetlenie wystarcza na 75 000 tysięcy godzin pracy. Najwyższa jakość oświetlenia pozwala nam udzielić aż 5-letniej gwarancji na wszystkie nasze produkty.

Czytaj więcej
demo-icon

W 2022 roku rozpoczęliśmy odbiór zużytego oświetlenia. Nasz sprzedawca, ogrodnik lub instalator zabierze od Ciebie Twoje stare lampy. Następnie przekaże je nam, a my przetworzymy je w całości. W ten prawie niezauważalny sposób uczestniczysz w recyklingu czegoś, co w innym przypadku zniknęłoby w pojemniku na odpady.

Czytaj więcej
erlenmeyer-1

W oświetleniu zewnętrznym chodzi o odpowiednie dobranie każdego z elementów. Suslight pomyślał o wszystkim. Od surowca i jakości światła, po moc i napięcie. Tylko przy precyzyjnym doborze komponentów i właściwiej technologii produkcji mogliśmy osiągnąć tak wysoką jakość.

Czytaj więcej
plant

„Zrównoważony rozwój to rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości bez narażania potrzeb przyszłych pokoleń”. Taka jest polityka naszej firmy i zgodnie z tą zasadą działamy. Jesteśmy zrównoważonym przedsiębiorstwem, które nieustannie dąży do poprawiania wyników w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej