Czasami chciałoby się zabrać ogród do domu…

Suslight Holandia  |  12 kwietnia 2022

Tuin van de maand april 3

Ogród miesiąca kwietniaTen piękny wiejski dom, otoczony przestronnym i gustownie urządzonym ogrodem, położony jest pomiędzy rozległymi polami uprawnymi, w pobliżu miasta Bunschoten-Spakenburg w Holandii. 

Za tę ogrodową perełkę odpowiada Jan Boer z Boer Tuin & Landschapsprojecten. Wspólnie z architektem Michielem Blokkerem zadbał o to, aby teren zewnętrzny doskonale współgrał z liniami i konturami wiejskiego domu. 

Harmonijne połączenie linii pergoli z eleganckimi listwami dachowymi sprawia, że ​​nowoczesna architektura autorstwa Michiela płynnie wtapia się w założenia wiejskiego ogrodu Jana. Ostateczny projekt ogrodu powstał we wzajemnej, ścisłej współpracy. 

Kooperacja z firmą instalacyjną Groen również przebiegła znakomicie. Właścicielowi zależało na tym, aby oświetlenie wewnętrzne pasowało do oświetlenia zewnętrznego. Po odbyciu konsultacji udało się opracować właściwe rozwiązanie. 

Plan oświetlenia? Na pytanie jak wyglądał plan oświetlenia odpowiedź jest prosta: w zasadzie nie było projektu oświetlenia z prawdziwego zdarzenia. Początkowo ogród nie posiadał żadnego światła, jednak stopniowo, w trakcie realizacji pomysł na iluminacje zaczął ewoluować. Jan doszedł na przykład do wniosku, że doskonałym pomysłem byłoby zainstalowanie oświetlenia od dołu między podwójnymi słupkami pergoli. Światło pośrednie które uzyskano, stworzyło nocą bajkowo oświetlony portal, który prowadzi gości i mieszkańców z długiego podjazdu w kierunku domu. 

Umieszczenie Sus Small Sun (poprzednika obecnej Terra) między słupkami było pewnym wyzwaniem, ale ostatecznie dzięki frezowaniu miejsc montażu osiągnięto zamierzony rezultat. 

tuin van de maand april 2

Taras Podniesiony taras zlokalizowany na tyłach działki został częściowo wypełniony wykonanymi na zamówienie ścianami Platoflex. Jest to gotowym systemem ścian ogrodowych, które można konfigurować według własnego uznania. Jest to wielki atut dla Jana, ponieważ może on dokładnie wskazać co i jak chce zaprojektować, łącznie z przygotowanymi wnękami pod oprawy oświetleniowe. 

Dlatego też na niektórych ścianach zastosowano lampy elewacyjne Sus Square. „Zaletą tej lampy o podwójnym kierunku świecenia ‘góra-dół’ jest możliwość regulacji wiązki światła za pomocą wbudowanych przy źródle światła przesłon, co daje zaskakująco zabawny efekt”, mówi Jan. „Kinkiet Sus Squre to model lampy który używam szczególnie chętnie, zwłaszcza teraz, gdy dostępny jest on w kilku nowych, współczesnych kolorach”. 

Schody prowadzące na podwyższony taras zostały wyposażone w lampki Sus Mini Sun. Te małe, subtelne reflektory do zabudowy doskonale podkreślają kontury schodów. Reflektor Small Tops (poprzednik serii Calla) również zapewnia fantastyczną grę świateł pomiędzy trawami, a posadowioną za nimi białą ścianą.  

Kolejnym krokiem było dodanie w ogrodzie szeregu strategicznych akcentów świetlnych zapewniających niezbędną głębię. Są to rytmicznie rozmieszczone punkty światła przed bukowym żywopłotem oraz jako element kulminacyjny w pełni podświetlona, pięknie ukształtowana wierzba. 

Znaczenie światła Jan Boer uwielbia światło w ogrodzie. „Jest ono dopełnieniem całości, nadaje ogrodowi i na pewno domowi zupełnie innego wymiaru. Będziesz mógł cieszyć się swoim ogrodem dwa razy bardziej. Ogród bez światła nie jest już możliwy” mówi Jan, „Nawet jeśli to tylko kilka drobnych akcentów, znaczą one tak wiele!” 

Ponieważ w ogrodzie tym zadbano o wiele detali, a także zastosowano różne warianty oświetlenia, w Suslight uznaliśmy, że jest to więcej niż zasłużone, aby nagrodzić tę aranżację Boer Tuin i Landscape Projects mianem „Ogrodu miesiąca”. Dobra robota, Jan! 

http://info@boertuinenlandschap.nl
five

Pracujemy wyłącznie w oparciu o samodzielnie zaprojektowaną technologię zewnętrznych diod LED. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik produkcyjnych nasze oświetlenie wystarcza na 75 000 tysięcy godzin pracy. Najwyższa jakość oświetlenia pozwala nam udzielić aż 5-letniej gwarancji na wszystkie nasze produkty.

Czytaj więcej
demo-icon

W 2022 roku rozpoczęliśmy odbiór zużytego oświetlenia. Nasz sprzedawca, ogrodnik lub instalator zabierze od Ciebie Twoje stare lampy. Następnie przekaże je nam, a my przetworzymy je w całości. W ten prawie niezauważalny sposób uczestniczysz w recyklingu czegoś, co w innym przypadku zniknęłoby w pojemniku na odpady.

Czytaj więcej
erlenmeyer-1

W oświetleniu zewnętrznym chodzi o odpowiednie dobranie każdego z elementów. Suslight pomyślał o wszystkim. Od surowca i jakości światła, po moc i napięcie. Tylko przy precyzyjnym doborze komponentów i właściwiej technologii produkcji mogliśmy osiągnąć tak wysoką jakość.

Czytaj więcej
plant

„Zrównoważony rozwój to rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości bez narażania potrzeb przyszłych pokoleń”. Taka jest polityka naszej firmy i zgodnie z tą zasadą działamy. Jesteśmy zrównoważonym przedsiębiorstwem, które nieustannie dąży do poprawiania wyników w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej